Program in PDF
View program in pdf

Δευτέρα 30/07


21.30 Πλατύς Γιαλός

Έναρξη του SeaNema Open Air Film Festival 2018 / Χαιρετισμοί

Placeholder

Shorts
by the Sea

22:00
Εθνικό Διαγωνιστικό –
Παρουσία Σκηνοθετών

Movies

  • ΚΑΤΑΨΥΞΗ (17’) του Δημήτρη Νάκου
  • ΚΑΟΥΜΠΟΗΣ (23’) του Γιάννη Χαριτίδη

Features
by the Sea

THE FLORIDA PROJECT (115’) του Σον Μπέικερ
Η.Π.Α., 2017


Placeholder
Placeholder

Παραλία Φύκια

21:30
Χωρίς την αγάπη σου
θα ήμουνα μόνος

Movies

  • ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ (132’)του Λούκα Γκουαντανίνο, Iταλία-Η.Π.Α., 2017(ηλικία 15+)

Τρίτη 31/07


Placeholder

Shorts
by the Sea

21:30
Εθνικό Διαγωνιστικό –
Παρουσία Σκηνοθετών

Movies

  • CRUISER (12’) του Αριστοτέλη Μαραγκού
  • ASTROMETAL (15’) του Ευθύμη Kosemund Σανίδη

Features
by the Sea

Ο ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (111’) της Ελίνας Ψύκου
Ελλάδα-Βουλγαρία-Γαλλία, 2017


Placeholder

Secret Screening

* Το μέρος όπου θα λάβει χώρα η προβολή
θα ανακοινωθεί λίγες ώρες πριν την προβολή.
00:30 Μεταμεσονύκτια προβολή του θρίλερ
ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ (100’) του Ντέιβιντ Ρόμπερτ Μίτσελ
U.S.A., 2014

Τετάρτη 01/08


Placeholder

Shorts
by the Sea

21:30
Εθνικό Διαγωνιστικό –
Παρουσία Σκηνοθετών

Movies

  • ΟΥΡΑΝΙΑ (16’) της Δέσποινας Κούρτη
  • COPA-LOCA (14’) του Χρήστου Μασσαλά

Features
by the Sea

ΕΝΑ ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ (97’) της Κάρλα Σιμόν
Ισπανία, 2017


Placeholder
Placeholder

Features
by the Sea

21:30
ΚΤΗΜΑ ΧΑΡΙΤΑΤΟΥ

Movies

  • OBSCURO BARROCO (59’) της Ευαγγελίας ΚρανιώτηΕλλάδα, Γαλλία, 2017
21:30
ΜΑΡΙΝΑ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Movies

  • MANODOPERA (28’) του Λουκιανού Μοσχονά
  • ΤΟΥ ΘΕΟΥ Η ΧΩΡΑ (104’) του Φράνσις ΛιΗνωμένο Βασίλειο, 2017(ηλικία 15+)

Παράλληλες Δράσεις

Θαλασσόμυλος – 18:30
Masterclass από την Ελίνα Ψύκου
«Από την ιδέα στην ταινία»
*θέσεις περιορισμένες

Πέμπτη 02/08


Placeholder
Λήξη του SeaNema Open Air Film Festival 2018 / Τελετή απονομής βραβείων εθνικού διαγωνιστικού τμήματος ταινιών μικρού μήκους από την κριτική επιτροπή των :
Wim Vanacker, Ελένη Κοσσυφίδου, Νίκο Παναγιωτόπουλο

Shorts
by the Sea

21:30
Εθνικό Διαγωνιστικό –
Παρουσία Σκηνοθετών

Movies

  • ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ (16’) της Σοφίας Γεωργοβασίλη
  • ΜANEKI ΝEKO (19’) του Μανώλη Μαυρή

Features
by the Sea

ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (104’) του Σεμπάστιαν
Λέλιο Χιλή, Η.Π.Α., Γερμανία, Ισπανία, 2017


Placeholder
Placeholder

Άλσος Καλλιθέας

CAROL (115’) του Τοντ Χέινς, U.S.A., 2015
(ηλικία 15+)

Παραλία Αννούλα 21:30

  • ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΝΟΣ (97’) του Τομ ΦορντΗ.Π.Α., 2009